RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 09.01.2023, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: Aktualizacja

Dostęp do pozostałych informacji publicznych

PRZEDSZKOLE

     W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Publicznego Przedszkole w Ślęzakach mogą korzystać z różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Należą do nich:

  • zajęcia matematyczno-przyrodnicze: p. Elżbieta Dul,
  • zajęcia taneczne: p. Ewa Hankus,
  • zajęcia plastyczne: p. Ewa Hankus,
  • zajęcia komputerowe: p. Anna Piątkowska.

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

Od roku szkolnego 2019/2020 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach uczestniczy w programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Szkoła Promująca Zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną: systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie. Szkolnym koordynatorem SzPZ jest p. Magdalena Pluta-Ślusarz.


SP! SERCE I POMOC

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa w Ślęzakach bierze udział w projekcie SP! SERCE i POMOC. Głównym założeniem projektu jest podjęcie przez naszą szkołę autorskich i innowacyjnych działań, które poprawią i ułatwią uczniom klas trzecich przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowania niepowodzeń szkolnych. Przejście z etapu do etapu wymaga łagodnego wprowadzenia uczniów klas trzecich w świat pojęć i wiedzy z podziałem na przedmioty, przygotowania do wykonywania dodatkowych obowiązków ucznia, spełniania wymagań wielu nauczycieli oraz wdrażania do świadomego samorozwoju i samokształcenia. Mamy nadzieję, że wspólne działania wychowawców, nauczycieli, szkolnych specjalistów, rodziców ułatwią adaptację uczniom w nowej rzeczywistości szkolnej, zminimalizują niepowodzenia, podtrzymają motywację do nauki i zapewnią sukces naszym uczniom.


SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO


W roku szkolnym 2022/2023 nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny uczestniczy w projekcie edukacyjnym “Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”. SOC to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Ideą projektu "Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo" jest zatem podniesienie świadomości o bezpiecznym i higienicznym korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych (internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych) wśród uczniów, rodziców i nauczycieli, podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień, a także promowanie inicjatyw podkreślających ważność relacji osobowych, międzyludzkich.

Koordynatorem SOC w naszej szkole jest p. Marzena Ścipień.


FILMOTEKA SZKOLNA

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach już od kilku lat aktywnie działają w projekcie "Filmoteka Szkolna”. Nauczyciele i uczniowie co roku uczestniczą w zajęciach organizowanych na terenie szkoły lub w formie online w warsztatach prowadzonych przez Wędrujących Filmoznawców, krytyków filmowych i zaproszonych ekspertów. Owocem tych spotkań są kręcone w naszej szkole filmy, reportaże, etiudy filmowe. W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła zajęła V miejsce w ogólnej klasyfikacji.. Koordynatorem działań w naszej szkole jest p. Danuta Boczula.


INSTA.LING

     Od 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach uczestniczą w programie Insta.Ling dla Szkół. Przy pomocy nauczycieli anglistów, p. Danuty Boczuli oraz p. Beaty Małodzińskiej, biorą udział w nauce słówek z języka angielskiego za pomocą tej platformy.
     Aplikacja Insta.Ling umożliwia uczniom naukę słówek poprzez quizy, dopasowuje poziom trudności do ich indywidualnego poziomu oraz motywuje ich do systematycznej pracy. Dzięki niej z kolei nauczyciele mają dostęp do szczegółowych raportów na temat systematycznej pracy i postępów swoich wychowanków.


„SZKLANKA MLEKA”

     W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa w Ślęzakach bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
     W ramach programu uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty.


„OWOCE W SZKOLE”

     W roku szkolnym 2022/2023nasza Szkoła Podstawowa bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Świeże owoce i warzywa dostarczane są do naszej placówki za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Korzystają z nich uczniowie klas I – IV.


E – DZIENNIK

     W roku szkolnym 2012/2013 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach został wprowadzony dziennik elektroniczny, a tym samym przestał obowiązywać dziennik papierowy.
E-dziennik to narzędzie ułatwiające pracę i komunikację pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Umożliwia on rodzicom bieżącą kontrolę i weryfikację godzin nieobecności i ocen swoich dzieci. Za jego pomocą rodzic może korespondować z wychowawcą i nauczycielami, odczytywać ogłoszenia, przeglądać informacje o terminach dyżurów nauczycieli, czy wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły.
     E-dziennik jest również pomocny nauczycielom. Dzięki niemu pedagodzy nie muszą wypełniać stosu dokumentacji, bo wszystkie zestawienia i statystyki wylicza za nich program.


BIOFEEDBACK

Od marca 2022 roku w naszej szkole funkcjonują dwa specjalistyczne gabinety, w których prowadzona jest terapia metodą Biofeedback. Najnowocześniejsze narzędzia i sprzęt do prowadzenia terapii zakupione zostały w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica”.
EEG Biofeedback to nowoczesny, nieinwazyjny trening pracy mózgu, pomocny m. in. dla uczniów z dysleksją, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami pamięci i koncentracji uwagi, zaburzeniami zachowania, stanami lękowymi, tremą oraz innymi dysfunkcjami.
Terapia Biofeedback zwiększa możliwości intelektualne i usprawnia procesy poznawcze, poprawia efektywność pracy mózgu oraz funkcje związane z uczeniem się: uwagą, koncentracją, motywacją, a także pobudza kreatywność, pozytywne myślenie, pomaga zrelaksować się i zwiększa odporność na stres.
W naszej szkole terapię Biofeedback prowadzą certyfikowani terapeuci - p. Aneta Wilk oraz p. Monika Cichoń.


LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Nasza szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości" - inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Dzięki wsparciu rządowego programu "Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła pozyskała nowoczesną pracownię techniczną. Pracownia wyposażona jest w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt, który pozwoli na aktywizowanie uczniów i zwiększenie zainteresowania zajęciami lekcyjnymi poprzez ćwiczenia praktyczne na profesjonalnym sprzęcie technologicznym. Celem działania jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zdobywanie przez nich kompetencji z zakresu inżynierii, technologii i nauk ścisłych. Opiekunem pracowni technicznej w naszej szkole jest p. Beata Szewc.


W ramach programu nasza szkoła zakupiła następujący sprzęt (wyposażenie podstawowe):
- Drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU Lite z kursemTinkercad
- Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D FlashForgeAdventurer 3
- Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
- Mikrokontroler Arduino - zestaw
- Aparat fotograficzny Canon PowerShot G7 X Mark I
- Statyw do aparatu i kamery
- Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
- Mikrofon kierunkowy SaramonicVmic-Mini
- MikroportSaramonicBlink 500 B1
- Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
- Laptop Lenovo IdeaPad 3 17ALC6

Pozostałe wyposażenie pracowni technicznej stanowią również:
- Stoły warsztatowe wielorozmiarowe STB LAB 1300
- Stół nauczycielsko-demonstracyjny STB LAB 1300
- Szafka narzędziowa na pomoce naukowe Globus LAB-1
- Taborety laboratoryjne na podnośniku
- Pojemniki MODUŁBOX 4,1
- Skrzynki narzędziowe duże
- Gogle przeciwodpryskowe B PC LAHTI PRO
- Fartuchy ochronne
- Wiertarka stołowa 350W kolumnowa i imadło
- Wiertarko-wkrętarka udarowa BOSCH GSB 12V-30
- Pistolety do kleju na gorąco TOPEX
- Pomoce projektowe: zestaw konstrukcyjny wąż, zestaw konstrukcyjny łódka, zestaw konstrukcyjny marionetka, zestaw konstrukcyjny sygnalizator, zestaw konstrukcyjny katamaran


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W roku szkolnym 2021/2022 w Publicznym Przedszkolu w Ślęzakach jest realizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. W ramach otrzymanej dotacji zostały zakupione książki dla dzieci i nowości czytelnicze. Poza tym dzięki dotacji z programu są realizowane działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci, m.in. lekcje biblioteczne, uroczystość Pasowania na Czytelnika, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Głośnego Czytania, akcja Czytanie łączy pokolenia, a także liczne konkursy plastyczno-literackie.Opublikował: Sławomir Kaptur
Publikacja dnia: 09.01.2023
Podpisał: Sławomir Kaptur
Dokument z dnia: 19.11.2009
Dokument oglądany razy: 2 132