RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 06.04.2021, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Dostęp do pozostałych informacji publicznych

BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI

     W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 nasza placówka przystąpiła do XXX edycji projektu „Biblioteka przyjazna uczniowie”. Ma on zachęcić członków naszej społeczności szkolnej do zainteresowania się czytaniem książek, dzieleniem się opinią o przeczytanym tekście, podjęciem prób pisania krótkich tekstów literackich.
     Szkolnym koordynatorem projektu została p. Anna Cieśla.


SZKOŁA WSPIERAJĄCA UCZNIÓW ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

     W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 nasza placówka przystąpiła do XI edycji konkursu „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Jego celem jest wspieranie i integrowanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku szkolnym.
     Szkolnym koordynatorem konkursu została p. Monika Cichoń.


SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE:
CERTYFIKAT KRAJOWY

     W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach rozpoczął starania o certyfikat krajowy „Szkoły promującej zdrowie”. W bieżącym kontynuuje rozpoczętą działalność.
     Aby go otrzymać należy zrealizować szereg zadań, w które zaangażowani są uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zadania w naszej placówce realizowane są zgodnie z hasłem „Sport i odpowiednie nawyki żywieniowe – to zdrowie”.
     Szkolnym koordynatorem programu w roku szkolnym 2020/2021 została p. Magdalena Pluta-Ślusarz.


SKS

     W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas VII-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej uczestniczą w dodatkowych zajęciach z wychowania fizycznego prowadzonych w ramach SKS. W trakcie zajęć doskonalą swoje umiejętności lekkoatletyczne, w grach zespołowych lub nabywają nowych umiejętności.
     Zajęcia prowadzone są przez p. Pawła Wilka.


PRZEDSZKOLE

     W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Publicznego Przedszkole w Ślęzakach mogą korzystać z różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Należą do nich:

  • zajęcia matematyczno-przyrodnicze: p. Elżbieta Dul,
  • zajęcia taneczne: p. Ewa Hankus,
  • zajęcia logopedyczne: p. Monika Cichoń,
  • zajęcia plastyczne: p. Ewa Hankus,
  • zajęcia komputerowe p. Anna Obara-Fornal/p. Anna Piątkowska.

„PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNY W SIECI”

     W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkolak bezpieczny w sieci”, którego głównym celem jest spopularyzowanie wśród przedszkolaków bezpieczeństwa w sieci.
     Głównym koordynatorem konkursu w naszym przedszkolu jest p. Ewa Hankus.


INSTA.LING

     Od 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach uczestniczą w programie Insta.Ling dla Szkół. Przy pomocy nauczycieli anglistów, p. Danuty Boczuli oraz p. Beaty Małodzińskiej, biorą udział w nauce słówek z języka angielskiego za pomocą tej platformy.
     Aplikacja Insta.Ling umożliwia uczniom naukę słówek poprzez quizy, dopasowuje poziom trudności do ich indywidualnego poziomu oraz motywuje ich do systematycznej pracy. Dzięki niej z kolei nauczyciele mają dostęp do szczegółowych raportów na temat systematycznej pracy i postępów swoich wychowanków.


„SZKLANKA MLEKA”

     W roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Podstawowa w Ślęzakach bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
     W ramach programu uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty.


„OWOCE W SZKOLE”

     W roku szkolnym 2020/2021 nasza Szkoła Podstawowa bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Świeże owoce i warzywa dostarczane są do naszej placówki za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Korzystają z nich uczniowie klas I – IV.


E – DZIENNIK

     W roku szkolnym 2012/2013 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślęzakach został wprowadzony dziennik elektroniczny, a tym samym przestał obowiązywać dziennik papierowy.
E-dziennik to narzędzie ułatwiające pracę i komunikację pomiędzy dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i uczniami. Umożliwia on rodzicom bieżącą kontrolę i weryfikację godzin nieobecności i ocen swoich dzieci. Za jego pomocą rodzic może korespondować z wychowawcą i nauczycielami, odczytywać ogłoszenia, przeglądać informacje o terminach dyżurów nauczycieli, czy wydarzeniach organizowanych na terenie szkoły.
     E-dziennik jest również pomocny nauczycielom. Dzięki niemu pedagodzy nie muszą wypełniać stosu dokumentacji, bo wszystkie zestawienia i statystyki wylicza za nich program.Opublikował: Beata Szewc
Publikacja dnia: 06.04.2021
Podpisał: Sławomir Kaptur
Dokument z dnia: 19.11.2009
Dokument oglądany razy: 1 495