RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 07.11.2016, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Dostęp do pozostałych informacji publicznych

„ODKRYWCA”

     W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy czwartej oraz nauczyciele uczący w tej klasie języka angielskiego, przyrody, historii, języka polskiego biorą udział w dwujęzycznym programie edukacyjnym „Odkrywca”. Patronat nad nim objęły wydawnictwa: National Geographic oraz Nowa Era.
     Udział w programie umożliwia poszerzenie wiedzy i rozwijanie pasji uczniów oraz wspomaga nauczycieli w procesie świadomego, nowoczesnego nauczania.„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

     W roku szkolnym 2015/2016 Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje program „Książki naszych marzeń”. Udział w nim wzięła biblioteka z naszej szkoły podstawowej kierowana przez p. Małgorzatę Artyszuk. Tym samym znalazła się w gronie 9770 szkół, które zdecydowały się na uczestnictwo w projekcie.
     Za pieniądze z programu biblioteki mogą zakupić książki, które nie są podręcznikami, a które będą polecone przez uczniów danej placówki.


„MAŁY MISTRZ”

     W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy pierwszej i klas drugich szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego formuła opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzenia o pokrewne dziedziny:

  • rowerzysta – turysta,
  • gimnastyk – tancerz,
  • saneczkarz – narciarz – łyżwiarz,
  • piłkarz,
  • lekkoatleta,
  • pływak – wodniak.

     Koordynatorkami projektu zostały p. Elżbieta Dul, p. Beata Guściora i p. Elżbieta Obara przy współpracy z p. Bożeną Pandurą i p. Grzegorzem Koptyrą.


INSTA.LING

     Od 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach uczestniczą w programie Insta.Ling dla Szkół. Przy pomocy nauczycieli anglistów, p. Danuty Boczuli oraz p. Beaty Małodzińskiej, biorą udział w nauce słówek z języka angielskiego za pomocą tej platformy.
     Aplikacja Insta.Ling umożliwia uczniom naukę słówek poprzez quizy, dopasowuje poziom trudności do ich indywidualnego poziomu oraz motywuje ich do systematycznej pracy. Dzięki niej z kolei nauczyciele mają dostęp do szczegółowych raportów na temat systematycznej pracy i postępów swoich wychowanków.


„SZKLANKA MLEKA”

     W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa w Ślęzakach bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
     W ramach programu uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty.


     „OWOCE W SZKOLE”

     W roku szkolnym 2015/2016 nasza Szkoła Podstawowa bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Świeże owoce i warzywa dostarczane są do naszej placówki za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Korzystają z nich uczniowie klas I – III.Opublikował: Beata Szewc
Publikacja dnia: 07.11.2016
Podpisał: Sławomir Kaptur
Dokument z dnia: 19.11.2009
Dokument oglądany razy: 1 404