RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 17.03.2016, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Dostęp do pozostałych informacji publicznych


„ODKRYWCA”

     W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy czwartej oraz nauczyciele uczący w tej klasie języka angielskiego, przyrody, historii, języka polskiego biorą udział w dwujęzycznym programie edukacyjnym „Odkrywca”. Patronat nad nim objęły wydawnictwa: National Geographic oraz Nowa Era.
     Udział w programie umożliwia poszerzenie wiedzy i rozwijanie pasji uczniów oraz wspomaga nauczycieli w procesie świadomego, nowoczesnego nauczania.„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

     W roku szkolnym 2015/2016 Ministerstwo Edukacji Narodowej realizuje program „Książki naszych marzeń”. Udział w nim wzięła biblioteka z naszej szkoły podstawowej kierowana przez p. Małgorzatę Artyszuk. Tym samym znalazła się w gronie 9770 szkół, które zdecydowały się na uczestnictwo w projekcie.
     Za pieniądze z programu biblioteki mogą zakupić książki, które nie są podręcznikami, a które będą polecone przez uczniów danej placówki.


„MAŁY MISTRZ”

     W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy pierwszej i klas drugich szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego formuła opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzenia o pokrewne dziedziny:

  • rowerzysta – turysta,
  • gimnastyk – tancerz,
  • saneczkarz – narciarz – łyżwiarz,
  • piłkarz,
  • lekkoatleta,
  • pływak – wodniak.

     Koordynatorkami projektu zostały p. Elżbieta Dul, p. Beata Guściora i p. Elżbieta Obara przy współpracy z p. Pawłem Wilkiem i p. Grzegorzem Koptyrą.


„SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS”

     W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach przystąpił do ogólnopolskiego projektu „Samorządy mają głos”. Został on zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ma na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej poprzez organizację demokratycznych wyborów oraz wypracowanie mechanizmów współdecydowania uczniów o sprawach szkoły.
Koordynatorką projektu została p. Aneta Wilk.


INSTA.LING

     Od 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślęzakach uczestniczą w programie Insta.Ling dla Szkół. Przy pomocy nauczycieli anglistów, p. Danuty Boczuli oraz p. Beaty Małodzińskiej, biorą udział w nauce słówek z języka angielskiego za pomocą tej platformy.
     Aplikacja Insta.Ling umożliwia uczniom naukę słówek poprzez quizy, dopasowuje poziom trudności do ich indywidualnego poziomu oraz motywuje ich do systematycznej pracy. Dzięki niej z kolei nauczyciele mają dostęp do szczegółowych raportów na temat systematycznej pracy i postępów swoich wychowanków.


„SZKLANKA MLEKA”

     W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa w Ślęzakach bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
     W ramach programu uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty.


     „OWOCE W SZKOLE”

     W roku szkolnym 2015/2016 nasza Szkoła Podstawowa bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Świeże owoce i warzywa dostarczane są do naszej placówki za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Korzystają z nich uczniowie klas I – III.Opublikował: Beata Szewc
Publikacja dnia: 17.03.2016
Podpisał: Sławomir Kaptur
Dokument z dnia: 19.11.2009
Dokument oglądany razy: 1 109