RSS
A A A
SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 15.10.2014, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Dostęp do pozostałych informacji publicznych


„GIMNAZJALIŚCI W SzOKu”

     W roku szkolnym 2014/2015 w naszym gimnazjum realizowany jest projekt „Gimnazjaliści w SzOKu”, który oparty jest na programie „Gimnazjalista z klasą. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Poprzez trening szybkiego czytania, technik pamięciowych, twórczego myślenia i koncentracji gimnazjaliści nabywają umiejętności sprawnego pozyskiwania informacji i budują własną strategię uczenia się.
     Zajęcia prowadzone są w ośmiu dziesięcioosobowych grupach przez: p. Małgorzatę Artyszuk, p. Danutę Boczulę, p. Annę Cieślę, p. Annę Piątkowską, p. Agatę Stawiarską, p. Beatę Szewc oraz p. Pawła Wilka.


„MAŁY MISTRZ”

     W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”, który realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego formuła opiera się na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzenia o pokrewne dziedziny:

  • rowerzysta – turysta,
  • gimnastyk – tancerz,
  • saneczkarz – narciarz – łyżwiarz,
  • piłkarz,
  • lekkoatleta,
  • pływak – wodniak.

     Koordynatorkami projektu zostały p. Elżbieta Dul i p. Beata Guściora przy współpracy z p. Pawłem Wilkiem.„BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI”

     W roku szkolnym 2014/2015 nasz zespół bierze udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Biblioteka przyjazna uczniowi”. Został on zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce czytelnictwa.
     Koordynatorką konkursu została p. Małgorzata Artyszuk.


„SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS”

     W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślęzakach przystąpił do ogólnopolskiego projektu „Samorządy mają głos”. Został on zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ma na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej poprzez organizację demokratycznych wyborów oraz wypracowanie mechanizmów współdecydowania uczniów o sprawach szkoły.
     Koordynatorką projektu została p. Aneta Wilk.„TECHNOLOGIE CYFROWE”

     W roku szkolnym 2013/2015 Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach została zakwalifikowana do projektu „Technologie cyfrowe jako systemowe narzędzie wspomagające realizację programów rozwojowych oraz podnoszące jakość i atrakcyjność oferty edukacyjnej szkół Podkarpacia”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     Projekt skierowany jest do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i obejmuje organizację zajęć pozalekcyjnych dydaktyczno – wyrównawczych oraz rozwojowych z:

  • przedmiotów humanistycznych,
  • języka angielskiego,
  • przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

     Wspomniane wyżej zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez: p. Danutę Boczulę, p. Elżbietę Obarę, p. Urszulę Rożek, p. Beatę Szewc oraz p. Marię Tłuścik.


„SZKLANKA MLEKA”

     W roku szkolnym 2014/2015 Szkoła Podstawowa w Ślęzakach bierze udział w programie „Szklanka mleka”. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
     W ramach programu uczniowie spożywają mleko białe i mleko smakowe o różnej zawartości tłuszczu, twarożki, sery i jogurty.


„OWOCE W SZKOLE”

     W roku szkolnym 2014/2015 nasza Szkoła Podstawowa bierze udział w programie „Owoce w szkole”. Świeże owoce i warzywa dostarczane są do naszej placówki za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego. Korzystają z nich uczniowie klas I – III.Opublikował: Sławomir Kaptur
Publikacja dnia: 15.10.2014
Podpisał: Sławomir Kaptur
Dokument z dnia: 19.11.2009
Dokument oglądany razy: 1 133